127288
14992659
Vaš ip 34.204.203.142
Tačno vrijeme: 2019-11-23 03:45:01

U utakmicama 6. kola Prve lige RS u odbojci obje selekcije Maglića slavile su na svom terenu.

Odbojkašice Maglića savladale su ekipu Glasinca iz Sokoca rezultatom 3:1, po setovima 25:12, 28:26, 21:25, 25:23.

Meč u Foči obilježio je četvrti set, kada su Magliću, pri rezultatu 9:5 za Glasinac, zbog greške zapisničarskog stola i drugog sudije, u vezi sa promjenom postave Maglića, oduzeti bodovi, te je ekipa dodatno kažnjena sa još jednim bodom. Meč je nastavljen rezultatom 10:0 za gošće, ali je Maglić ipak smogao snage da preokrene rezultat i u tom setu trijumfuje sa 25:23.

Na tabeli prva je ekipa HE na Drini iz Višegrada sa 16 bodova, jednim bodom više od Maglića koji je drugi. Maglić u narednoj utakmici gostuje u Laktašima, ekipi koja je na četrvtom mjestu prvenstvene tabele.

Nakon djevojaka, odigran je i meč 6. kola prve muške lige između Maglića i Drine iz Zvornika. Maglić je slavio sa ubjedljivih 3:0, po setovima 25:14,25:10,25:18.

Naši odbojkaši lako su izašli na kraj sa Zvorničanima, a trener Ognjen Govedarica tvrdi da je u njegovom timu sve funkcionisalo, najbolje blok i igra na mreži, te da su rezervni igrači na terenu pokazali svoj maksimum.

Na tabeli, prvi je Tempo iz Ražljeva sa 16 bodova, a drugi Maglić sa bodom manje, ali i utakmicom manje. U sljedećem kolu Maglić gostuje prvoplasiranom Tempu, u utakmici koja će vjerovatno odlučiti jesenjeg šampiona.